حتما تا کنون پیش آمده که مهمانی بگیرید و یا به مهمانی بروید و از سفره های یکبار مصرف استفاده شود. برای هر ایرانی پهن کردن یک سفره بزرگ و جمع کردن مهمانهای زیاد از کارهای لذت بخش است، تصور انداختن یک سفره از این سمت اتاق تا سمت دیگر و پذیرایی مفصل و آبرومند چیزیست که در ذهن بیشتر ما جا دارد، و شعار معروف: ایرانی است و سفره و مهمانش. ما ایرانی ها مهمان نوازیمان را با سفره های رنگین پیش روی مهمانمان نشان میدهیم. سفره ها از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه هر ایرانی هستند که میانگین 3 بار در طول روز استفاده می شوند. اهمیت به بهداشت سفره ای که مواد خوراکی روی آن قرار می گیرد یک اصل لازم الاجراست.

در این چند سال اخیر که زندگی ها به سمت راحتی و سرعت بیشتری می روند و مهمانی ها به دلیل سختی پذیرایی کمتر می شوند خانواده ها بیشتر به سراغ سفره های یکبار مصرف و همین طور ظروف یکبار مصرف می روند. تمیز کردن سفره های بزرگ از غذاهای خورده شده کار آسانی نیست به همین دلیل استفاده از سفره یکبار مصرفی که جمع کردن و دور ریختن تمام سفره با باقیمانده غذاها سریع و آسان انجام می شود یک انتخاب زیرکانه است. سفره های یکبار مصرف نیز مدلهای مختلف دارند. ظروف یکبار مصرف کاغذی چند وقتیست به دلیل تاکید سازمان حامی محیط زیست مورد توجه واقع شده اند، از عمده مزایای سفره های یکبار مصرف کاغذی هم تهیه شدن از مواد بازیافتی و هم قابل بازیافت بودن آنهاست که باعث می شود کمتر به محیط زیست آسیب زده شود. حتی در سفرها و پیک نیکهای خانوادگی بیرون شهر نیز استفاده از سفره های کاغذی یک گزینه معقول برای راحتی بیشتر و حفظ محیط زیست پاکتر است. تاکید بر بازیافت مواد مصرفی عمده دغدغه فعالات محیط زیست است.

سفره های کاغذی زیبا و بهداشتی هستند و در عین حال مقاوم در برابر نفوذ مایعاتی می باشند که بر روی آنها ریخته می شود. غذاهای چرب و عمدتا بسیار گرم که تمیز کردنشان از روی سفره خیلی هم راحت نیست. وقتی از ظروف مختلفی که روی سفره قرار می گیرد و جابه جایی های مکرر صحبت می شود اولین نکته که به ذهن می آیند کیفیت سفره و مقاومت آن در برابر پارگی و تغییر نکردن در دمای بالای ظرف غذاست؛ این از نکات مهم سفره یکبار مصرف کاغذی است.

تنوع و زیبایی با سلیقه های متنوع ایرانی و طرح و رنگهای زیبا یک گزینه مهم برای انتخاب سفره ها می باشد. سفره های یکبار مصرف کاغذی در عین داشتن این زیبایی و تنوع در رنگ مشکل سفره های پلاستکی و جوهر های به کار رفته در آنها را ندارند. این جوهر ها در دمای بالا یا حتی گاهی با دست پاک شده و راحت وارد مواد غذایی می شوند.

توجه به بهداشت و راحتی استفاده همراه با حفظ محیط زیست هرکدام به تنهایی نکته ای چشمگیر برای انتخاب سفره های یکبار مصرف کاغذی هستند. البته که زیبایی برای هر خانم خانه داری اهمیت دارد و تنوع در انتخاب سفره های یکبار مصرف کاغذی نظرشان را جلب می کند.

شما چطور فکر می کنید؟