وبلاگ

کاربردهای جالب فویل آلومینیومی

فویل های آلومنیومی موجود در منازل و رستوران ها و … علاوه بر استفاده های غذایی که همه شما با آن آشنا هستید کاربردهای جالب دیگری هم دارند که در این مقاله به 8 مورد آن اشاره می کنیم :

  1. تیز کردن قیچی

شما می‌توانید با استفاده از فویل آلومینیومی یک قیچی کُند را تیز کنید. برای این کار کافی است یک تکه فویل آلومینیومی را چند بار تا بزنید، سپس با قیچی چند بار آن را ببرید.

  1. براق کردن نقره‌های تیره شده

فویل آلومینیومی کاربرد خوبی در براق کردن دوباره‌ی نقره – چه ظروف و چه جواهرات – دارد. با استفاده از کمی جوش شیرین، سرکه، نمک و آب جوش و با کمک فویل آلومینیومی می‌توانید نقره‌های خود را نو کنید. دستورالعمل انجام این کار را در مطالب بعدی بخوانید.

  1. اتو کردن سریع‌تر لباس‌ها

شما می‌توانید با یک ترفند ساده لباس‌های‌تان را بهتر و سریع‌تر اتو کنید. فقط کافیست یک تکه آلومینیوم را زیر پارچه‌ای که اتو می‌کنید، بر روی میز اتو بکشید. آلومینیوم حرارت اتو را به سمت لباس شما بر می‌گرداند، انگار که شما هر دو طرف پارچه را همزمان اتو می‌کنید.

  1. گرفتن الکتریسیته ساکن لباس‌ها

به جای اینکه از شوینده‌ها و نرم‌کننده‌ها برای گرفتن الکتریسیته ساکن لباس‌ها استفاده کنید، می‌توانید یک تکه آلومینیوم را گلوله کنید و آن را داخل خشک‌کن بیاندازید. گلوله آلومینیومی کار شما را آسان می‌کند.

  1. دور کردن حشرات از باغچه

راه‌حلی ساده و سازگار با محیط زیست برای دور کردن آفات از باغچه (بدون استفاده از حشره‌کش‌های شیمیایی) این است که نوارهایی از فویل آلومینیومی ببرید و آنها را با کود مخلوط کرده، در باغچه بریزید. علاوه بر این، آلومینیوم روی خاک باعث می‌شود نور آفتاب بازتاب کرده و باعث رشد بیشتر گیاهان‌تان شود.

  1. تمیز کردن ماهیتابه‌ها و ظروف شیشه‌ای

با به کار بردن توده‌ای از آلومینیوم می‌توانید غذاهای باقیمانده بر ظروف پخت و پز شیشه‌ای را جدا کنید. همچنین می‌توانید قابلمه‌ها و ماهیتابه‌هایی از جنس استیل ضدزنگ را با تکه‌ای فویل، جوش شیرین و سرکه تمیز کنید.

  1. محافظت از اثاثیه‌ی منزل در مقابل رنگ

فویل آلومینیوم برای وقتی که دارید خانه را رنگ می‌زنید هم کاربرد دارد. دستگیره درها را با فویل بپوشانید تا لکه‌ای بر روی آنها باقی نماند.

  1. زنگ‌زدگی‌ها را از بین ببرید

اگر داخل خانه‌، شما، استیل‌های زنگ زده دارید، می‌توانید با یک گلوله آلومینیومی و کمی زور بازو آنها را ترمیم کنید.

نکته: برای اینکه سیم‌ ظرفشویی شما زنگ نزند، در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید، سیم را داخل فویل آلومینیومی بپیچید و داخل فریزر نگه دارید.

 

ارسال یک نظر

Saudi ArabiaIran