اخبار

مجلل پلاستیک در ایران پلاست سیزدهم

خدا را شاکریم که بار دیگر توانستیم میزبان شما باشیم در دوره سیزدهم نمایشگاه ایران پلاست و از استقبال بی نظیر شما عزیزان برخود میبالیم و در نهایت از تمام همکاران پرتلاش خود در مجموعه مجلل پلاستیک کمال تشکر را داریم.
به امید دیدار شما عزیزان
مجموعه تولیدی مجلل پلاستیک

بیشتر بخوانید
اخبار

مجلل پلاستیک همراه سیل زدگان کشور عزیزمان

دستان پرنوازش بهار ، طبیعت خفته را از خواب بیدار می سازد و زمین و درخت رازهای رنگارنگ و عطرآگین خویش را نثار نگاه ما می کنند در سال جدید خورشیدی سبزی ، شادی ، کامیابی ، بهره وری ، اثربخشی فعالیتها و بهروزیتان را از درگاه ایزد منان آرزومندیم اما در سال 1398 و با اندوه فراوان شاهد وقوع سیلاب مخرب و ویرانگر در چندین استان کشور عزیزمان هستیم، وسعت حادثه به حدی است که حجم زیادی از کمک ها را برای جبران خسارات می طلبد و امسال ما در مجموعه تولیدی مجلل پلاستیک با شما همراه هستیم تا با اهدا هزینه های مربوط به هدایای سال جدید شمسی گوشه کوچکی از دردها و مصائب این عزیزان را کاهش دهیم.
نگاه مهربان خدا، بدرقه راه همه کسانی که یا با قلم، یا با قدم، همراه روزهای سخت مصیبت دیدگان و مرهمی بر زخمها و دردهایشان هستند.

سال نو مبارک – مجموعه تولیدی مجلل پلاستیک

بیشتر بخوانید
مجلل پلاستیک در نمایشگاه ایران پلاست دوازدهم
اخبار

گردهمایی فعالان پلاستیک و صنایع وابسته در نمایشگاه ایران پلاست دوازدهم

به گزارش روابط عمومی مجلل پلاستیک ، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با حضور تعداد زیادی مجموعه و شرکت فعال در حوزه پلاستیک از دوم مهرماه 1397 تا پنجم مهرماه 1397 در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

مجلل پلاستیک در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست

جناب آقای مهندس میثم مهدی زاده مدیرعامل مجلل پلاستیک با اعلام این حضور، درباره جایگاه و اهمیت این نمایشگاه گفت: نمایشگاه ایران پلاست دوازدهم هر سال یکبار با هدف معرفی دستاوردهای تازه حوزه پلاستیک و صنایع وابسته به علاقمندان، متخصصان و کارشناسان برپا می‌شود.

مدیرعامل مجلل پلاستیک به دستاورد این رویداد برای شرکت‌هایی با روابط عمومی قوی اشاره و تصریح کرد: در روزهای برگزاری نمایشگاه بستر مناسبی جهت ایجاد ارتباط‌هایی جدید و موثر میان مجموعه‌های حاضر در نمایشگاه وجود دارد ولی بهره‌مندی از این موقعیت ارتباط مستقیمی با توان روابط عمومی آن مجموعه دارد.

او با دعوت از علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه، ادامه داد: غرفه مجلل پلاستیک به نشانی سالن 31B (میلاد) غرفه 30 در  کنار سایر غرفه‌های حاضر، آماده پاسخگویی به سوالات و ارائه دستاوردها و توانمندی‌های مجموعه است.

مجلل پلاستیک در نمایشگاه ایران پلاست دوازدهم

مجلل پلاستیک در نمایشگاه ایران پلاست دوازدهم

بیشتر بخوانید
کیسه فریزر خوب و با کیفیت
وبلاگ

کیسه فریزر خوب و با کیفیت وسیله ای کاربردی در آشپزخانه

یکی از نیازهای مهم و اساسی اعضای خانواده، کیسه فریزر است؛ کیسه فریزر علاوه بر کاربرد در منازل، در سوپرمارکت ها و فروشگاه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد؛ برای بسته بندی و تازه نگه داشتن انواع مواد غذایی و انواع خوراکی ها مانند نان، میوه ها، سبزی ها، گوشت، مرغ و ماهی می توان از کیسه فریزر استفاده کرد.
با توجه به کاربرد این محصول برای مواد غذایی، کیسه فریز خوب می بایست دارای ویژگی هایی باشد.

ویژگی های کیسه فریزر خوب و با کیفیت:

یکی از مهم ترین ویژگی های کیسه فریزر خوب، مقاومت درز دوخت کیسه است. مقاومت درز دوخت کیسه فریزر، موجب استحکام در برابر پارگی و سوراخ شدگی کیسه فریزر می شود. در صورتی که درز دوخت کیسه مقاومت کافی نداشته باشد، به آسانی آسیب می بیند و غیرقابل استفاده می شود. از دیگر ویژگی های کیسه فریزر خوب برای نگهداری از مواد غذایی، شفافیت کیسه فریزر است. استفاده از مواد بهداشتی و مواد اولیه درجه یک برای تولید کیسه فریزر، موجب شفافیت محصول می شود. این ویژگی می بایست مورد توجه قرار بگیرد. زیرا با توجه به استفاده از کیسه فریزر برای نگهداری از مواد غذایی، کیفیت مواد اولیه در ساخت آن حائز اهمیت است.
از دیگر ویژگی های کیسه فریزر خوب، ضخامت محصول است، ضخامت محصول موجب مقاومت بالای آن می شود. همچنین محصولاتی که دارای پرفراژ هستند این امکان را برای کاربر فراهم می کند که از محل مشخص، به آسانی کیسه فریزر را پرفراز کند و مورد استفاده قرار دهد.
همه افراد به کیسه فریزر خوب و با کیفیت برای نگهداری مواد غذایی احتیاج دارند؛ جلوگیری از نفوذ بوی مواد غذایی به یخچال و فریزر، حفظ تازگی و…. از جمله عواملی است که موجب کاربرد فراوان کیسه فریزر در میان افراد شده است.

خرید کیسه فریزر خوب و با کیفیت مجلل پلاستیک:

کیسه فریزر خوب و با کیفیت

کیسه فریزر در بسته بندی هایی با اندازه، تعداد و وزن مختلف توسط شرکت های تولیدی مختلف در بازار عرضه می شود. یکی از برترین برندها در حوزه تولید محصولات پلاستیکی،شرکت تولیدی مجلل پلاستیک است. این شرکت با سایقه ای طولانی در عرصه تولید محصولات پلاستیکی مانند سفره مجلسی، سفره یک بار مصرف، کیسه زباله، کیسه فریزر و فویل آلومینیوم فعالیت دارد.
کیسه فریزر جعبه ای مجلل و کیسه فریزر رولی مجلل از بهترین مواد پلی اتیلن تهیه شده است. این کیسه فریزر دارای پرفراژ بوده و در ابعاد 25 سانتی متر(عرض) در 35 سانتی متر (طول) تهیه شده است. این محصول دارای مقاومت و ضخامت مناسب می باشد. همچنین به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و با کیفیت در ساخت آن، کیسه فریزر مجلل شفاف بوده و برای بسته بندی و نگهداری مواد غذایی مناسب می باشد.
شرکت تولیدی مجلل پلاستیک در ساخت محصولات از تجهیزات نوین و پیشرفته و مواد اولیه با کیفیت استفاده می کند. شما می توانید برای حفظ کیفیت مواد غذایی و تازه ماندن محصولات، از کیسه فریزر مجلل پلاستیک استفاده نمایید.

سازمان ملی استاندارد ایران

کیفیت محصولات تولیدی مجلل پلاستیک مورد تائید سازمان استاندارد و نظارت بر مواد غذایی و دارویی و بهداشتی است.

بیشتر بخوانید
کیسه زباله
وبلاگ

مزایای استفاده از کیسه زباله

مزایای استفاده از کیسه زباله

کیسه زباله، یکی از مفید ترین و کاربردی ترین محصولاتی است که در هر خانه و آشپزخانه ای، مورد استفاده قرار می گیرد. کیسه زباله ها، در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند، و معمولا از پلاستیک هایی با ضخامت مختلف تهیه می گردند. جنس و کیفیت کیسه زباله، نقش بسیار مهمی را در تمیزی و پاکیزگی محیط آشپزخانه، خانه و یا حتی محل کارتان ایفا می نماید، و از پخش شدن آلودگی در فضاهای داخلی، جلوگیری به عمل می آورد. بنابراین خریداری و تهیه ی کیسه زباله ی مرغوب و با کیفیت، از اهمیت بسیار زیادی در زندگی روزانه ی افراد، برخوردار است، که در ادامه به شرح و توضیح بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت.

کیسه زباله

اهمیت استفاده از کیسه زباله در اماکن مختلف

یکی از مهم ترین کاربردهای کیسه زباله، استفاده از آن ها در آشپزخانه ی خانه ها می باشد. همان طور که می دانید، آشپزخانه ها محیطی برای نگه داری و شست و شوی ظروف آشپزخانه و مواد غذایی مختلف، و پخت و پز انواع غذاها می باشند، و حفظ بهداشت و پاکیزگی در فضای داخلی آشپزخانه ها، امری ضروری به شمار می آید. در عین حال آشپزخانه ها، بخشی از خانه اند که بیشترین تولید زباله و پسماند را با خود به همراه دارد و جمع آوری زباله در آن ها، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. استفاده از کیسه زباله های مرغوب و ضخیم در آشپزخانه ها باعث می شود، تا هیچ گونه آلودگی و بوی نامطبوع ناشی از تجمع زباله، در محیط احساس نگردد و زباله های تولید شده پس از جمع آوری در کیسه زباله مورد نظر، به خارج از محیط خانه انتقال یابند.
البتهلازم است بدانید که کیسه زباله ها، تنها در آشپزخانه ی خانه ها مورد استفاده قرار نمی گیرند و کاربردهای متنوع دیگری نیز دارند. همان طور که گفتیم کیسه زباله ها ابعاد و اندازه، و همچنین ضخامت های مختلفی دارند و برای استفاده در محیط های مختلفی طراحی شده اند. به عنوان مثال کیسه زباله ها ممکن است در انواع سرویس های بهداشتی، پارکینگ خانه ها، حیات خانه های ویلایی و آپارتمان ها، سالن انتظار مطب ها و انواع ادارات و موسسات، و هر جایی که انسان ها در آن تردد می کنند، مورد استفاده قرار گیرند و نقش بسیار مهمی را حفظ پاکیزگی و سطح کیفی محیط مورد نظر ایفا نمایند.

 

کیسه زباله

اهمیت استفاده از کیسه زباله های مرغوب و با کیفیت

کیسه زباله های مرغوب مجلل پلاستیک از پلاستیک با کیفیتی ساخته شده اند، به راحتی پاره نمی شوند و ذرات زباله و مایعات درون آن ها را، به بیرون منتقل نمی کنند. این در حالی است که استفاده از کیسه زباله های نا مرغوب، کثیفی و آلودگی را دو چندان نموده و موجب انتشار زباله و پسماند در محیط های خارجی می گردند، و استفاده از آن ها به هیچ وجه، توصیه نمی شود. از این رو همواره توصیه می کنیم که کیسه زباله ی خود را از برندهای شناخته شده و مرغوب تهیه نمایید، و با انتخاب کیسه زباله در ابعاد مناسب، به جمع آوری زباله های تولید شده در بخش های مختلف خانه و یا محل کارتان بپردازید، و از پخش شدن زباله در فضاهای داخلی، و پخش بو و آلودگی در محیط اطراف، جلوگیری به عمل آورید.

بیشتر بخوانید
سفره های یکبار مصرف
وبلاگ

سفره های یکبار مصرف، و کاربرد آن ها در زندگی روزانه

سفره های یکبار مصرف، و کاربرد آن ها در زندگی روزانه

همان طور که می دانید، امروزه روند زندگی ها، سرعت بسیار یافته است و تمام کارهای انسان، به صورت ماشینی و اتوماتیک انجام می شوند. نوع زندگی افراد، ابزار و اشیای مورد استفاده توسط آن ها، و کاربری بسیاری از ابزار و تجهیزات قدیمی، تغییر نموده، و همگی در جهت تسهیل فرآیندهای زندگی، شکلی دگر یافته اند. یکی از ابزارهایی که در کمال سادگی، دارای کاربردهای بسیار زیادی در زندگی روزانه ی افراد است، سفره های یکبار مصرف می باشد، که موجب راحتی، رفاه، آسایش و سرعت بخشیدن به فرآیند صرف غذا، در وعده های غذایی می گردد، و امروزه استفاده از انواع مختلف آن، بسیار رایج و مرسوم می باشد. در این بخش به معرفی انواع سفره های یکبار مصرف خواهیم پرداخت، و شما را با کاربرد آن ها در اماکن مختلف، آشنا خواهیم نمود.

سفره یکبار مصرف

انواع سفره های یکبار مصرف

امروزه سفره های یکبار مصرف، انواع بسیار مختلفی دارند و در طرح ها و رنگ های متنوعی، تولید و عرضه می شوند. برخی از این سفره ها به صورت یک لایه و از جنس پلاستیک می باشند و بر خی دیگر به صورت دولایه و از ترکیب کاغذ و پلاستیک مرغوب ساخته شده اند. سفره های یکبار مصرف، از هر نوعی که باشند، در مقابل نفوذ آب و انواع مواد غذایی که بر روی آن ها می ریزد، مقاوم هستند و هرگز ذراتغذا و قطرات آب را، از خود عبور نمی دهند. بدین ترتیب افراد می توانند، با آسودگی خاطر از انواع مختلف سفره های یکبار مصرف در وعده های غذایی خود بهره برند، و نگران کثیفی و آلودگی محیط زندگی خود نباشند.
این سفره ها طرح های بسیار متنوعی دارند، و این امکان را برای افراد مهسا می کنند، تا حتی آن ها را، بسته به دکوراسیون داخلی منزل خود، و رنگ آمیزی غالب در فضای مورد نظرشان، بر گزینند و بدین ترتیب از نظر بصری نیز، خاطره ای دلنشین را، به همراه این سفره های کاربردی، تجربه نمایند.

 

سفره یکبار مصرف

کاربرد سفره های یکبار مصرف در اماکن مختلف، و مزایای استفاده از آن ها

سفره های یکبار مصرف، تنها در منازل مسکونی مورد استفاده قرار نمی گیرند، بلکه در اماکن آموزشی همچون مهدکودک ها، اماکن مذهبی همچون مساجد، همایش ها، میهمانی ها، مجالس عروسی و عزا نیز به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل سهولت در جمع آوری و نظافت محیط پس از صرف غذا، به شدت مورد توجه افراد قرار می گیرند. سفره های یکبار مصرف باعث صرفه جویی در وقت افراد شده و آسایش و راحتی بسیاری را، برای مصرف کنندگان خود به ارمغان می آورند. همچنین این سفره ها، بسیار سبک و کم حجم هستند و نه تنها قبل از استفاده، جای بسیار کمی را در درون آشپزخانه، به خود اختصاص می دهند، بلکه پس از استفاده و به هنگام دور ریختن نیز، به صورت گلوله ای کوچک در آمده و به راحتی در سطل زباله قرار می گیرند. آن چه در استفاده از سفره های یکبار مصرف، به ویژه در بیرون از خانه، اهمیت بسیار دارد، رها نکردن آن ها در بستر طبیعت است. همواره بهتر است تا سفره های یکبار مصرف را، پس از استفاده، به سطل زباله های تفکیک شده جهت بازیافت دوباره، بیاندازیم و بدین ترتیب وظیفه ی خود، نسبت به طبیعت و محیط پیرامونمان را نیز، انجام دهیم.

بیشتر بخوانید
اخبار

سال 1397 مبارک

سال نومی شود.زمین نفسی دوباره می کشد.برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زند
و پرنده های خسته بر می گردند و دراین رویش سبز دوباره…من…تو…ما…
کجا ایستاده اییم.سهم ما چیست؟..نقش ما چیست؟…پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟…
زمین سلامت می کنیم و ابرها درودتان باد و
چون همیشه امیدوار وسال نومبارک…

گروه تولیدی مجلل پلاست سالی پر برکت همراه با سلامتی و شادکامی را از درگاه خداوند متعال برای شما عزیزان خواهان است.

بیشتر بخوانید
وبلاگ

ایرانی است و سفره و مهمانش

حتما تا کنون پیش آمده که مهمانی بگیرید و یا به مهمانی بروید و از سفره های یکبار مصرف استفاده شود. برای هر ایرانی پهن کردن یک سفره بزرگ و جمع کردن مهمانهای زیاد از کارهای لذت بخش است، تصور انداختن یک سفره از این سمت اتاق تا سمت دیگر و پذیرایی مفصل و آبرومند چیزیست که در ذهن بیشتر ما جا دارد، و شعار معروف: ایرانی است و سفره و مهمانش. ما ایرانی ها مهمان نوازیمان را با سفره های رنگین پیش روی مهمانمان نشان میدهیم. سفره ها از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه هر ایرانی هستند که میانگین 3 بار در طول روز استفاده می شوند. اهمیت به بهداشت سفره ای که مواد خوراکی روی آن قرار می گیرد یک اصل لازم الاجراست.

در این چند سال اخیر که زندگی ها به سمت راحتی و سرعت بیشتری می روند و مهمانی ها به دلیل سختی پذیرایی کمتر می شوند خانواده ها بیشتر به سراغ سفره های یکبار مصرف و همین طور ظروف یکبار مصرف می روند. تمیز کردن سفره های بزرگ از غذاهای خورده شده کار آسانی نیست به همین دلیل استفاده از سفره یکبار مصرفی که جمع کردن و دور ریختن تمام سفره با باقیمانده غذاها سریع و آسان انجام می شود یک انتخاب زیرکانه است. سفره های یکبار مصرف نیز مدلهای مختلف دارند. ظروف یکبار مصرف کاغذی چند وقتیست به دلیل تاکید سازمان حامی محیط زیست مورد توجه واقع شده اند، از عمده مزایای سفره های یکبار مصرف کاغذی هم تهیه شدن از مواد بازیافتی و هم قابل بازیافت بودن آنهاست که باعث می شود کمتر به محیط زیست آسیب زده شود. حتی در سفرها و پیک نیکهای خانوادگی بیرون شهر نیز استفاده از سفره های کاغذی یک گزینه معقول برای راحتی بیشتر و حفظ محیط زیست پاکتر است. تاکید بر بازیافت مواد مصرفی عمده دغدغه فعالات محیط زیست است.

سفره های کاغذی زیبا و بهداشتی هستند و در عین حال مقاوم در برابر نفوذ مایعاتی می باشند که بر روی آنها ریخته می شود. غذاهای چرب و عمدتا بسیار گرم که تمیز کردنشان از روی سفره خیلی هم راحت نیست. وقتی از ظروف مختلفی که روی سفره قرار می گیرد و جابه جایی های مکرر صحبت می شود اولین نکته که به ذهن می آیند کیفیت سفره و مقاومت آن در برابر پارگی و تغییر نکردن در دمای بالای ظرف غذاست؛ این از نکات مهم سفره یکبار مصرف کاغذی است.

تنوع و زیبایی با سلیقه های متنوع ایرانی و طرح و رنگهای زیبا یک گزینه مهم برای انتخاب سفره ها می باشد. سفره های یکبار مصرف کاغذی در عین داشتن این زیبایی و تنوع در رنگ مشکل سفره های پلاستکی و جوهر های به کار رفته در آنها را ندارند. این جوهر ها در دمای بالا یا حتی گاهی با دست پاک شده و راحت وارد مواد غذایی می شوند.

توجه به بهداشت و راحتی استفاده همراه با حفظ محیط زیست هرکدام به تنهایی نکته ای چشمگیر برای انتخاب سفره های یکبار مصرف کاغذی هستند. البته که زیبایی برای هر خانم خانه داری اهمیت دارد و تنوع در انتخاب سفره های یکبار مصرف کاغذی نظرشان را جلب می کند.

شما چطور فکر می کنید؟

بیشتر بخوانید
وبلاگ

اصول نگهداری میوه و سبزیجات با استفاده از کیسه های پلاستیکی

ما انسان های ساکن بر روی کره زمین اگر تلاش کنیم که یک سوم از مقدار هدر رفت مواد غذایی خود را کاهش دهیم، می توانیم به تعداد زیادی افراد گرسنه بر روی زمین غذا بدهیم.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است ، فروشگاه های مواد غذایی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، فرصت هایی در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند که آنها را به خرید مواد بیشتر از آنچه نیاز دارند، تشویق می کنند.

تنها راه حل این مشکل این است که محصولات تازه کمتری بخرید یا حین خرید، هوشمندانه تر عمل کنید.

 • نگهداری سیب

سیب باید در دمای ۳۰ تا ۳۲درجه سانتیگراد نگهداری شود؛ کافی است دما ۱۰درجه گرم تر باشد تا سیب به سرعت پخته شود.

اگر می خواهید سیب تا چندین هفته دوام بیاورد، باید آن را در یک کیسه پلاستیکی و به دور از سبزیجات در یخچال نگهداری کنید، چون گاز اتیلنی که از سبزیجات منتشر می شود، باعث رسیدن سریع تر میوه ها می شود.

در ضمن بهتر است سیب هایی را که زیادی رسیده اند یا فاسد شده اند از بقیه جدا کنید، چون این سیب ها می توانند تمام محتوای سبد میوه شما را فاسد کنند.

بهتر است اول سیب های بزرگ را بخورید، چون سریع تر می رسند و پخته می شوند.

 • نگهداری چغندر

چغندر بین ۲ تا ۴ ماه در یخچال و فریزر دوام می آورد. قبل از بسته بندی، قسمت های سبز چغندر را جدا کنید و بعد آنها را در یک کیسه پلاستیکی مجلل پلاستیک سوراخ  دار در یخچال بگذارید.

 • نگهداری کلم

کلم تازه بهترین طعم را دارد؛ اما می توان آن را تا ۲ ماه درون یک کیسه فریزر پلاستیکی تولید شده توسط مجلل پلاستیک در یخچال نگهداری کرد. شما می توانید از کلم در کنار کاهو و سایر سبزیجات برگ دار در تهیه سالاد استفاده کنید.

بیشتر سبزیجات سالادی به دلیل محتوای آب شان زود پژمرده می شوند.در ضمن بهتر است کلم را فاقد برش و خرد کردن درون یخچال قرار دهید، زیرا باعث خراب شدن طعم و مزه آن خواهد شد.

 • نگهداری هویج

رمز نگهداری از هویج این است که آن را خشک نگه دارید، چون رطوبت زیادی دارد و سریع پوسیده می شود. اگر هویج را در کیسه های پلاستیکی مجلل نگه می دارید، یک دستمال کاغذی در کیسه بگذارید تا رطوبت کیسه را جذب خودکند. با این کار می توانید آنها را چند هفته یا حتی چند ماه تازه نگه دارید

 • نگهداری سیر

سیر در دمای ۶۰ تا ۶۵ درجه سانتیگراد و رطوبت متوسط، بیشترین دوام را دارد. اگر خانه ای بزرگ و خشک دارید، بهتر است سیر را در کابینت آشپزخانه نگهداری کنید. همچنین می توانید بوته های سیر را درون کیسه های پلاستیکی مجلل در یخچال نگهداری کنید. اگر سیر برش خورده را در یخچال بگذارید، تمام مواد غذایی موجود در یخچال عطر و طعم سیر می گیرند. اگر سیر را در سرما نگه دارید، پس از قرار گرفتن در دمای اتاق سریعا جوانه خواهد زد، بنابراین تا حد امکان سیر را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید و تنها برای مصرف آنها را از یخچال بیرون بیاورید.

 • نگهداری سیب زمینی

بهترین دمای ممکن برای نگهداری از سیب زمینی ۴۰ درجه سانتیگراد است. سیب زمینی با نور میانه خوبی ندارد، چون باعث می شود سریعا سبز شود.

زیرزمین و انباری معمولا جای مناسبی برای نگهداری از سیب زمینی هستند. با این کار می توانید سیب زمینی را ۲ تا ۴ ماه سالم نگه دارید. بهتر است آنها را دور از پیاز و سیب بگذارید.

این دو ماده غذایی گازی تولید می کنند که باعث تسریع روند پوسیدگی سیب زمینی می شود. سیب زمینی شیرین دوام زیادی ندارد، بنابراین هر چه سریع تر آنها را مصرف کنید.

 • نگهداری شلغم

شلغم زرد منبع ویتامین های A و C، پتاسیم و فیبر است؛ از آنجایی که این ماده غذایی به مدت چند ماه در یخچال و فریزر دوام می آورد، گزینه خوبی برای انبار کردن است. شما می توانید آنها را در کیسه های پلاستیکی مجلل پلاست درون یخچال نگه دارید.

 • نگهداری زردآلو

اگر می خواهید برای مدت کوتاه میوه هایی مانند زردآلو، گلابی و آلو را نگهداری کنید، بهتر است که آنها را در کیسه پلاستیکی مجلل و در یخچال بگذارید اما برای مدت طولانی تر بهتر است که آنها را ر میان کاغذ یا روزنامه و در محیطی خشک، تاریک و خنک قرار دهید.

 • آخرین انتخاب، سبزیجات منجمد

سبزیجات منجمد آخرین انتخاب موجود هستند. از آنجایی که این سبزیجات تا چند ساعت پس از بیرون آوردن از یخچال منجمد می مانند، انتخاب سالم تری از اسفناج، مارچوبه، نخودفرنگی و سایر سبزیجات هستند که ممکن است عمر زیادی نداشته باشند.

 • نگهداری تربچه سفید

تربچه سفید از گونه های قرمز که در فصل بهار در تهیه سالاد استفاده می شوند، تندی بیشتری دارند، بنابراین اگر به دنبال سبزیجات تازه و سالم هستید، روی تربچه های قرمز خیلی حساب باز نکنید. شما می توانید آنها را مثل هویج نگه دارید.

برای این کار، کافی است قسمت سبز را جدا کرده و آنها را در یک کیسه فریزر پلاستیکی مجلل و به همراه یک دستمال کاغذی برای جذب رطوبت در یخچال بگذارید.

 • نگهداری کرفس

کرفس از جمله سبزیجات ریشه داری است که در اکثر فروشگاه های محصولات کشاورزی عرضه می شود.این سبزی عطر و طعم ملایمی دارد.کرفس عاشق رطوبت است، از این رو آن را در یک ظرف پلاستیکی و در قفسه ای مجزا در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. اگر کرفس در شرایط بهینه نگهداری شود تا چندین هفته در یخچال دوام می آورد.

نکته مهم :

باید توجه داشته باشید که تمام مطالبی که در این گزارش آورده ایم برای زمانی است که مجبور هستید موادغذایی و برخی سبزیجات را برای مدت طولانی تری نگهداری کنید، در غیراین صورت بهتر است از موادغذایی تازه استفاده کنید.

محققان علم تغذیه بر این باورند که استفاده از مواد غذایی تازه بهترین گزینه تغذیه ای است و هرچه کمتر از مواد مانده و نگهداری شده استفاده کنید، سالم تر خواهید بود.

پیاز در هوای خشک و درجه حرارت ۳۰ تا ۵۰درجه سانتی گراد تا یک سال دوام می آورد. اگر جای خوبی برای نگهداری از پیاز ندارید، آنها را در کیسه های سوراخ دار ریخته و در کابینت آشپزخانه نگه دارید.با این کار، پیاز تا چند ماه دوام خواهد آورد.

 

 

بیشتر بخوانید
Saudi ArabiaIran