سفره، میان خانواده های ایرانی یکی از ملزومات پر مصرفی است که چون روزانه و به دفعات استفاده می شود باید به بهداشت آن رسیدگی شود.

همیشه باید در انتخاب سفره های یکبار مصرف دقت نمود تا محصولات استاندارد و مطمئن خریداری نمود و از تهیه و  خرید سفره های یکبار مصرف ناسالم و غیر استاندارد پرهیز نمایید. از سفره یکبار مصرف نباید بوی نامطبوع استشمام شود و خرید و استفاده و همچنین نگهداری از این سفره ها نیازمند رعایت برخی نکات زیر است.

سفره یکبار مصرف به دلیل تمیز شدن سریع با دستمال مرطوب و نم پس ندادن و عدم جذب رطوبت و آلودگی از کف زمین در اولویت قرار دارد که البته باید هنگام خرید، استفاده و نگهداری از آن نکاتی را رعایت کرد.

در خرید سفره پلاستیکی، انواعی را که از مواد نو و درجه یک تهیه شده و فاقد بوی نامطبوع و ذرات ریز پراکنده سیاه‌رنگ باشد و رنگ روشن و شفافی دارد انتخاب کنید.

در هنگام تهیه از خرید سفره‏های پشت کرک‏دار که گرد و خاک و آلودگی کف زمین را به خود می‌گیرد، انواعی که نقوش برجسته داشته و آلودگی‌ها را در خود نگه می‌دارد و سفره‌هایی که پشت و روی آن بسختی قابل شناسایی است خودداری کنید.

پس از خوردن غذا سطح سفره را با یک دستمال غیرنایلونی نمدار تمیز کنید و تا زمانی که سطح سفره رطوبت دارد آن را جمع نکنید. در صورتی که سفره بواسطه مواد غذایی چرب و مرطوب کثیف شده باشد باید آن را با آب گرم و مواد شوینده بشویید و در آفتاب خشک کنید.

استفاده از سفره‌های نایلونی یکبار مصرف برای مصرف روزانه و مراسم مهمانی و پیک‌نیک گزینه مناسبی است.

سفره‌های یکبار مصرف موجود در بازار دو نوع تک‌لایه از جنس پلی‌اتیلن و دولایه از جنس پلی‌اتیلن و کاغذ هستند که اگر دارای نام و نشان کارخانه تولیدکننده، مجوز بهداشت و پروانه ساخت و علامت استاندارد باشند و از مراکز معتبر خریداری شوند معمولا برای سلامت آسیب‌زا نخواهند بود. سفره های یکبار مصرف مجلل پلاستیک در برگیرنده کلیه این ویژگی هاست.

در نظر داشته باشید آن دسته از سفره‌هایی که مرکب نقوش سطح آن به آسانی و با سایش دست جدا و دست را رنگی می‌کند می‌تواند براحتی به مواد غذایی نیز انتقال یافته و بخصوص در تماس با نان داغ به دلیل رطوبت ایجاد شده از بخار آن سریع‌تر شروع به فعل و انفعالات مضر شیمیایی کند.